Leírás és Paraméterek
Audio-Technica AT-4040SC stúdió mikrofon
A technikai precizitás és a művészi inspiráció házasságából származó AT4040 az egyenletes, naturális hangkarakterisztika elérésére speciálisan fejlesztett nagy membránnal rendelkezik. Multifunkciós eszközként, a külsőleg polarizált valódi kondenzátor mikrofon egyedülállóan alacsony zajt, széles dinamikatartományt biztosít. Ez a kimagaslóan konzisztens modell megbízhatóan helytáll stúdió és élő alkalmazásokon, még a digitális felvevőrendszerek szigorú követelményei mellett is.
Az AT4040 alacsony zajú, szimmetrikus, transzformátor nélküli áramköre még a leginkább problémás hangszerek és hangeffektek transzparens visszaadására is megfelelő, kivételes tranziens átvitelt és tiszta kimeneti jelet szolgáltat.
- fejlett technikájú nagy membránja speciálisan a naturális hangkarakterisztika elérésére lett fejlesztve
- külsőleg polarizált valós kondenzátor kialakítás
- egyedülállóan alacsony zaj, széles dinamikatartomány és nagy hangnyomástűrés a sokoldalú felhasználás érdekében
- a transzformátor nélküli áramkör mélyfrekvenciás torzítás mentes működést biztosít és a gyors lefolyású tranzienseket is kiválóan adja vissza
- precíziós megmunkálású, nikkelezett sárgaréz akusztikus tárcsa nagyfokú stabilitást és optimális érzékenységet biztosít
- a szimmetrikus mikrofonház nyitott akusztikus térkialakítása minimalizálja a nem kívánt belső visszaverődéseket
- csúcsminőségű felületszerelt elektronika biztosítja, hogy a mikrofon megfeleljen az A-T szigorú konzisztencia és megbízhatósági szabványainak
- rezgéscsillapító kosár a kiváló izoláció érdekében
- kapcsolható 80 Hz-es mélyvágó szűrő és 10 dB-es PAD.
| kapszula típusa | kondenzátor |
| kapszula | külsőleg polarizált (valódi) kondenzátor |
| karakterisztika | kardioid |
| frekvenciaátvitel | 20 - 20 000 Hz |
| mélyvágó szűrő | 80 Hz, 12 dB/oktáv |
| érzékenység | -32 dB (25.1 mV) ref. 1V, 1 Pa |
| Impedancia | 100 Ohm |
| maximális bemeneti hangnyomás | 145 dB SPL (1 kHz, 1% T.H.D.); 155 dB SPL/10 dB pad (névleges) |
| dinamikatartomány | 133 dB (1 kHz-en) |
| Jel/Zaj viszony | 82 dB (1 kHz-en) |
| fantomtáplálás szükséglet | 48V DC, 4.2 mA |
| tömege | 360 g |
| mérete | 170 mm hossz, 53.4 mm maximum test átmérő |
| kimeneti csatlakozó | beépített 3-pólusú XLRM |
| mellékelt tartozékok | AT8430 rezgéscsillapított mikrofontartó; védő/tároló doboz |
